30 Mayıs 2014 Cuma

ANTİ KANSER ÖZELLİĞİ TAŞIYAN MANTAR TÜRLERİ HANGİLER

ANTİ KANSER ÖZELLİĞİ TAŞIYAN MANTAR TÜRLERİ HANGİLERİ?

GENUS AGARICUS BLAZEI MURILL: Geleneksel tıpta kullanılan, kanser riskinin önlenmesinde etkili olan bir mantar çeşididir. Prostat kanserinin tedavisinde etkilidir. Ayrıca lenf kanseri ve lösemiyi de tedavi edici özellikleri bulunuyor.

SHIITAKE (Lentinula edodes): Lösemi hücrelerinin çoğalmasını önlüyor.
sağlık, sağlıklı yaşam, sağlıklı bitkiler, şifalı bitki


CORIOLOUS VERSICOLOR
(Trametesversicolor): Hindi kuyruk mantar ya da mantar bulutu olarak adlandırılır. Birçok kanser türüne karşı antitümör özelliğe sahiptir. Prostat kanserinde koruyucu olduğu biliniyor. Araştırmalar; birçok kanser hücrelerinde, özellikle mide, kolon, akciğer, lösemi ve lenfomalarda tümörün yavaşlamasını sağladığını gösteriyor. Meme kanserine etkisi de kanıtlandı.

MAITAKE
(Grifolafrondosa): Genellikle dans eden mantar veya maitake olarak bilinir. Sağlık ve canlılık verdiği düşünülüyor. Maitake, bağışıklık hücrelerindeki azalmayı kontrol ederek, antikanser ajanı gibi görev yapar. Mide kanseri üzerinde etkilidir.

REISHI
(Ganoderma): Kanser tedavisinde antitümör etkiye sahiptir. Mide kanserinde, kanserli hücre çoğalmasını engellediği, gendeki bozuklukları düzenlediği ve kolon kanserinde etkili olup tümör erimesini sağladığı kanıtlandı. Bir araştırma ise; lösemi, akciğer kanserlerinde tümörü baskıladığını kanıtladı. Ayrıca kanser hücrelerinin çoğalmasını önlediği görüldü.

CORDYSEPS:
Bağışıklık sistemini güçlendiren bir mantar çeşididir. Karaciğer, kolon ve prostat kanserlerinde etkilidir. Ayrıca lösemi hücrelerinin çoğalmasını durdurduğu kanıtlandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder